Loading

Pozvánka na CASSOVIA OPEN v Košice: Dnes

Pozvánka na CASSOVIA OPEN v Košice: Dnes

Príďte osláviť Deň mesta Košice a Deň víťazstva nad fašizmom VIP simultánkou majstra sveta v šachu Viktora Gažíka či veľkým živým šachom na Dolnej bráne v rámci CASSOVIA OPEN 2019.

Celé mesto žije podujatiami ako CASSOVIA OPEN 2019, City Run, koncertmi, rytierskymi slávnosťami… Uskutočňujú sa tradičné podujatie Košické Benátky, jazda historických automobilov Cassovia Retro, rekonštrukcia historických bojov spojená s historickým sprievodom.

Nezmeškajte šachový turnaj
Mesto Košice, Košický krajský šachový zväz, poslanec mesta Košice Ing. Vladislav Stanko, MBA, LL.M., a generálny partner EUROPEAN INSTITUTE usporiadavajú 8. mája
na Dolnej bráne pod záštitou primátora mesta Košice Jaroslava Polačeka prvý ročník medzinárodného FIDE BLITZ šachového turnaja o pohár primátora Košíc.

Súčasťou akcie bude aj VIP šachová simultánka osobností Košíc a Slovenska s majstrom sveta Viktorom Gažíkom. Chýbať nebude ani živý šach za účasti skupiny historického šermu a koncert slovenskej skupiny ICONITO. Podujatie moderuje speváčka, muzikálová a televízna herečka Petra MAXIN.

Garant podujatia a poslanec Košíc Vladislav Stanko obdobnú šachovú simultánku organizuje už dlhé roky v rámci štátneho sviatku Českej republiky. Naposledy pod záštitou prezidentov ČR Miloše Zemana a SR Andreja Kisku dňa 28. októbra 2018 k 100. výročiu vzniku samostatnej Československej republiky v Múzeu T. G. Masaryka v Lánoch.

Podľa V. Stanka cieľom je založenie tradície medzinárodného šachového turnaja a VIP simultánky v takom významnom termíne (oslavy Dňa mesta Košice), ktorý by už v nasledujúcom 2. ročníku (8. mája 2020) privítal medzinárodnú šachovú elitu. Má záujem o propagáciu šachu, mesta a celého Slovenska.

Zdroj: kosicednes.sk/kultura/oslava-650-vyrocia-kosic-kraovskou-hrou-na-dolnej-brane/

Leave a Comment!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *